Jõululinn Tartu kiigemets

KIIGEMETS – ERILINE KOHTUMISPAIK

Paaril viimasel aastal on heaks tavaks saanud Tartu klassitsistlikkusse, sellesse korralikku, isegi natuke tõsisesse, juba sajandeid linnasüdameks olnud raekoja platsile jõulude ajal midagi suurt kohale tuua või ehitada. Nii kerkib ka saabuvate jõulude ajal raekoja platsile kiigemets – kuuselõhnaline kohtumispaik, mis on natuke ka lõbustuspark, kohvik, kaubandus- ja koolituskeskus, kontserdi- ja tantsusaal.

Kiigemets on avatud iga päev 8.30–21.00. Siis saab kiikuda, kuuselõhna nuusutada ja puuloomadega suhelda. Kauplejad on kiigemetsas E–R 17.00–21.00, L–P 11.00–21.00. Muinasjutte loetakse metsas tööpäeviti kell 19.00–19.25. Palun tutvuge ka kiigemetsa hobu- ja ponigraafikutega.

Ajavahemikus 8.30–21.00 on alates 27. novembrist terveks kuuks kiigemetsa paigaldatud ühed erilised rattad – Generatorbike ja Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi esitlevad – „Kiigemetsa jõujaam“! Tulge vändake ise jõuluvalgust ja -headust lisaks!

Äripäeviti 17.00–19.00 tegutseb kiigemetsas aasta linnu rasvatihase auks klopsimise-toksimise töötuba, kus valmistatakse lindudele pesakaste. Töötoast saab pesakastile lisaks kaasa tarka nõu, kuidas lindudele kõige paremat kodu pakkuda. 28. novembril juhendab pesakastide valmistamist Margus Ots Eesti ornitoloogiaühingust.

Vaata siit ka otse raekoja platsil toimuvat

Kauneid saabuvaid pühi! Kohtumiseni Tartus kiigemetsas!