2016 aasta jõuludeks sai Tartu endale linnajänese – Toivo

Lapsed võivad Toivole harjutamise eesmärgil jõulusalme ette lugeda. Jänes Toivo viib kokku kiigemetsas eksinud lapsed ja nende vanemad. Ta jagab teavet ponide ja hobuste sõidugraafiku kohta ning teab, kes täna muinasjuttu loeb. Tal on alati taskus varutaskurätikuid väikeste nohuste ninade tarvis. Kui vanemad enam ei jaksa, mängib Toivo lastega kulli ning on ise vabatahtlikult kogu aeg tagaajaja.

Kuulake Toivo esimest, aga kindlasti mitte viimast intervjuud:

Jõululinn Tartu

1 nädala 2 päeva tagasi

Jõululinna Tartus on ka suvel väga palju lahedat ette võtta!

Tere!
Kutsun Teid osalema Emajõe festivali raames toimuval XII jõeparaadil. Tulge ja hoidke jetide lipp kõrgel! Registreeru festivali kodulehel juba täna. Ilusat suve jätku!
Palun jagage ja levitage sõna. 🙂
https://www.facebook.com/events/1235347656587247/?fref=ts

Jõululinn Tartu

3 nädalat 5 päeva tagasi

Jõulude ajal on tavaliselt ikka ju natuke külmem kui suvel 🙂 Tartu linna päeval on väga hea võimalus avastada, kust tuleb Tartu majadesse soe: http://tartulinnapaev.ee/2017/energiatuur-toukeratastel/

Jõululinn Tartu

1 kuu 2 nädalat tagasi

Meenutusi. Möödunud talvest - põdrad vanalinnas.

Toredat päeva!

Jõululinn Tartu

1 kuu 3 nädalat tagasi

!

Nelja nädala pärast homme sünnib esimene Tartu linna päeva ooperisümbioosidest!

Kohtuvad sopran, tenor, bariton ja näitleja. Raekoja platsil kell 17.
Kaastegevad flööt, kitarr, klaver ja veel neli keelpilli.

Kohtute Pirjo Jonase, Rasmus Kulli, Simo Breede, Priit ja Marion Strandbergi jt, võimas:
http://tartulinnapaev.ee/2017/tartu-linna-paeva-ooperisumbioos-raekoja-platsil/

Jõululinn Tartu

2 kuud 2 nädalat tagasi

Jõululinn Tartu shared Tiigi Seltsimaja's photo.

AITAME PIRET PÄÄRIL JUTUVESTJAD ÜLES LEIDA!

Jutuvestjate jälgedes – „Et rada ei rohtuks”

Sel suvel rändame koos fotograaf Maarja Urbiga Eestimaal, kogudes mälestusi häädest jutuvestjatest.
Palun, ootan ja otsin vihjeid jutuinimestele, kes oma peres, suguvõsas või kogukonnas on olnud teada ja tuntud heade pajatajatena.
Oodatud on ka mälestused ja fotomaterjal erinevatest jutuvestmise situatsioonidest (talud, kus armastati koos käia, jahilkäik, lavka, piimapukk, talgud, internaat jm).

Kui tead kedagi, kelle lood ja jutustamine sind ennast on puudutanud või oled kuulnud mälestusi mõnusast jutuvestjast, palun anna märki – jutupiret@gmail.com

Isegi kõige väiksem viide, et seal või seal olevat elanud kunagi...
võib meie jaoks olla väärtuslik raja ots.
Rõõm oleks kohtuda ka tänaste heade jutuvestjatega, koos vanale traditsioonile pilku heita ja mõnel õhtul lugusid pajatada.

Lugupidamisega
Piret Päär

Jõululinn Tartu

2 kuud 2 nädalat tagasi

Tartu on ju lisaks jõululinnale ka kevade linn! Üks kauneimad kevadisi pühi on emadepäev. Kutsume kõiki koos oma armsate emadega kaunile kontserdile, mis toimub 14. mail Tartu Ülikooli aulas algusega kell 16.

The Ilves Sisters on viie särava, andeka ja elurõõmsas õe kooslus, kelle repertuaar sisaldab klassikalise muusika kõrval viimasel ajal ka mõjutusi ja laenamist legendaarselt Rootsi ansamblilt ABBA.

14. mail Tartu Ülikooli aulas esinevad nad lisaks armsatele Tartu emadele ka oma emale, kes suutis tarkusega tütardes raskustele vaatamata alati säilitada huvi muusika ja harjutamise vastu.
Õed Ilvesed usuvad, et 14. mai kontsert toimub paljuski tänu emale:
„Meie ema on kui emalõvi – hoolivalt, kaitsvalt ja suure pühendumisega on ta üles kasvatanud kuus tütart. Ta on öelnud, et ta on alati soovinud endale palju lapsi ning et lapsed on tema elu kõige õigem otsus.
Muidugi teame meie hästi, et kuue tüdruku üleskasvatamine pole alati olnud lust ja lillepidu, aga me ei oskaks endale paremat ema soovida – ta oli alati olemas, alati ennastsalgavalt valmis meie heaks enda hüvedest loobuma, valmis meie eest vajadusel välja astuma ning alati õpetamas, mis on elus tegelikult oluline!
Oleme tänulikud, et ema võttis vaevaks meie haridusteel meile nii suureks toeks olla – me kindlasti ei oleks praegu seal, kus oleme, ilma emata! Tema pani meid juba paariaastaselt laulma, istus meie kõrval, kui me kodus pilli harjutama pidime, aitas vajadusel kodutöid teha ja kuni keskkooli lõpuni tundis huvi õppimise käekäigu vastu.
Ema on meile suureks eeskujuks just oma lõputu hoolimise ja lähedaste esikohale seadmisega ning loodame, et ka meist on sirgumas ema eeskujul samasugused emalõvid.“

Tervitussõnad kõikidele Tartu emadele ütleb kontserdi algul linnapea Urmas Klaas.

Piletid (5 €) müügil Piletimaailmas ja enne kontserti kohapeal.

Jõululinn Tartu

3 kuud 3 nädalat tagasi

Jõululinn Tartu updated their profile picture.

Jõululinn Tartu

3 kuud 3 nädalat tagasi

Jõululinn Tartu updated their cover photo.

Jõululinn Tartu

3 kuud 3 nädalat tagasi

Jõululinna ideekorje on lõppenud! Aitäh, aitäh kõikidele vastajatele ja kaasamõtlejatele. Linnajänes Toivo hüppas korra läbi ja loosis välja õnnelikud võitjad. Toivo ise ei tahtnud pildile jääda, sest ta vahetab hetkel kasukat, kuna arvas, et PÄRIS kevad ongi käes.
AHHAA keskuse perepääsme võitja on Allotar Pillmann ja restorani Hõlm kinkekaardi võitis Inga Kald. Õnnitleme võitjaid ja võtame nendega kindlasti ühendust.