Advendiküünla süütamise tseremoonia

Kuupäev: 27.11.2022
Kellaaeg: 17:00 - 17:30

Sündmuspaik: Valgusküla, Tartu Raekoja plats


Jõuluaeg Tartus on alanud!

Pühadetunnet kinnitavad meie linnas lisaks headele kontsertidele, hubastele kohvikutele ning paljudele suurematele ja pisematele jõulusündmustele erinevais paigus ka advendiküünalde ühised süütamised.

Kätte jõudnud talvel süütame raeplatsil ühiselt neli advendiküünalt. Advendipühapäevadel ootame kõiki südalinna juba alates kella 10 hommikul. Valgusküla ja kohvikud on avatud ning maailma kõige ilusam uisuväljak ootab uisutama. Advendiküünla süütamise tseremooniad algavad alati kell 17.

Selle aasta advendiküünla süütamise tseremooniad on lavastanud näitleja ja lavastaja Kaili Viidas.

Esimesel advendipühapäeval edestavad tervitused Tartu linnapea Urmas Klaas, Setomaa ülemsootska Anzelika Gomozova ning Tartu praost, Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming.

Teisel advendiküünla süütamise tseremoonial edestavad tervitused abilinnapea Priit Humal ja Tartu Maarja koguduse õpetaja Timo Švedko.

Kolmandal advendipühapäeval toovad tervitused abilinnapea Gea Kangilaski ning Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets.

Neljandal advendipühapäeval edestavad tervitused abilinnapea Mihkel Lees ja Tartu Soome koguduse õpetaja ja Tartu Hooldekodu kaplan Urmas Oras.

 

Ilusat advendiaega ja kohtumiseni jõululinnas!
Jaga seda üritust ka sõpradega!