Logo

Valgusküla II

Jõululinn Tartu 2018

Valgusküla II
Valgusküla II

Valgusküla II

Vist ei ole tartlast, kes lisaks suudlevatele tudengitele ei armastaks kohtumist kokku leppida raekoja platsil. Enam kui ühe külma kuu aastast on Tartu seda lemmikkohtumispaika ette valmistamas aga erilise hoolega. Ikka siis, kui kätte hakkavad jõudma aasta oodatuimad pühad ja Tartu jõululinnaks muutub.

Sooja suvega pea poole suuremaks kasvanud klaaspaviljonidest külake, Valgusküla II, kutsub talvest hoolimata toast õue – jalutama, kallite inimestega kokku saama, advendiküünlaid süütama, jõuluvanade talimängudele ja talvisele tantsupeole. Kui ilm parasjagu midagi krae vahele ei tilguta, saab otse raekoja platsil nautida klaaspaviljonide vahele tekkivat hubast õueala istepinkide, valguskettidega ehitud puude, loomakarussellide ja elava tule padadega. Läbi- ja etteastujate valik on seal kirev, sest pühad on pikad.

Nii mõnessegi valgusküla paviljoni saab ka ise sisse astuda. Olgu kuuma teetassi toetama või põhupaviljoni pikutama või põnevatesse töötubadesse. Valguskülas saab saabuvate pühade ajal end veel lõpmatuse taustal pildistada. Ehk korraks end isegi… lõpmatusse pildistada. Lisaks tükikesele botaanikaaiale ilmub nüüd raekoja platsile ka maailma kõige armsamaid muuseume esindav paviljon – Tartu Mänguasjamuuseumi majake.

Jõululinn Tartul on taas kindel koostöökokkulepe jõuluvana postkontoriga. Punane filiaal – jõuluvana Tartu postkast – ootab laste kirju suure jõulukuuse kõrval. Kelluke, mis iga kirja kasti potsatades heliseb, kostab ära Lapimaalegi, st kõige õigematesse kõrvadesse. Jõuluvana usaldusisik ja abimees valguskülas on  linnajänes Toivo.

Jälle on Tartus pühade ajal külas hobused ja saanid, tutvuge toredate külaliste ja saanisõidugraafikuga. Pisemaid sõitjaid on Tartu raekoja platsil rõõmustamas ponid, väiksemate laste sõidutajate töögraafikuga saate tutvuda siin.

Valgusküla on avatud E–P kell 9–21, kauplejad on raekoja platsil E–R kell 17–21 ja L–P kell 11–21. Eesti ehk hea disaini sõpru rõõmustab paviljonike, kus ootamas armas ja hoolega kureeritud valik disainipoe Made in Aparaaditehas toodetest. Disainipaviljon on avatud K–R kell 17–21 ja L–P kell 11–19.

Jõululinn Tartu hea ja loov koostööpartner on sellel aastal ka Kõrgem Kunstikool Pallas. Aitäh!