Jõulukanala

Kuuldused võimalusest veeta pühad linnas, st Tartu Raekoja platsil, hakkasid eelmiste jõulude ajal Eesti kanalates kiiresti levima. Natuke tuulutamist ei tee kellelegi paha ning Tartu linnakanadeks olemine avardab silmaringi ja kasvatab sõpruskonda.

Valguskülla naaseb selgi talvel kanapere, kes kolib taas oma jõululinna kanalasse, mis on nende jaoks ühte klaaspaviljoni sisustatud Eesti Maaülikooli ja Eesti Loomakaitse Seltsi esindajate näpunäidete järgi. Viiest kanast ja ühest kukest koosnev kanapere jääb raeplatsile Valgusküla lõpetamiseni, vaid uusaastaöö veedavad nad vahepeal oma tavakodus Rahingel.

Valgusküla ootab kõiki linlasi ja külalisi raekoja platsile aega veetma kuni 8. jaanuarini, uisuväljak on avatud kuni 26. veebruarini.

Donna

Tõug: Siidikana

Vanus: 8 kuud

Piuksu

Tõug: Siidikana

Vanus: 7 kuud

Kukk

Tõug: Klassikaline krants munakana

Vanus: 2,5 aastat

Marike

Tõug: Klassikaline krants munakana

Vanus: 1,5 aastat

Veera

Tõug: Klassikaline krants munakana

Vanus: 1,5 aastat

Johnny

Tõug: Paduaan

Vanus: 1,3 aastat

Donna

Väga uudishimulik ja julge oma väikese kasvu kohta. Tuleb kutsumise peale ja armastab inimese seltskonda. Meeldib püherdada mullas ja liivas ning tihtipeale ei ole seetõttu enam ka valge värvusega.

Piuksu

Oma nime „Piuksu“ on saanud kanakene endale iseloomuliku häälitsuse ehk piuksumise järgi. Klassikalist kana kaagutamist Piuksu teha ei oska. Piuksu on perekonna pesamuna ja seda endale mitte kõige soodsamas mõttes, kuna asub kanakarja hierarhia redeli kõige alumisel pulgal. Loe: Saab pidevalt nuhelda ja süüa kõige viimasena.

Kukk

Perekonna kõige vanem aga väga noorusliku hingega kana. Oma nime on ta saanud selle järgi, et oli väiksena kõige julgem ning võimukam – järelikult Kukk. Kukk on väga eriline kana, kuna vahetab iga sügis enda sulestikku peaaegu täielikult välja ning läheb talvele vastu uhke uue kasukaga – tõeline daam. Tegemist on kanakarja juhi ühe lemmikkanaga.

Marike

Marike on lihtne lillelaps. Meeleldi hulgub üksinda ringi, maitseb lilli, suhtleb ja otsib seikluseid looduses. Marikene asub samuti hierarhia alumisel poolel tänu enda vabameelsusele ning üldisele distsipliinile mitte allumisele.

Veera

Tugevalt temperamentne isiksus.  Hierarhia redelil jagab juhiga sama pulka. Tavapäraselt alati kõige näljasem ja tihtipeale unustab süües kõik lauakombed.

Johnny

Kanakarja suur juht ja kaitsja. Johnny on pärit Hollandist, kuid on aja jooksul ennast väga hästi arusaadavaks teinud ka meie Eesti kanadele. Tänu enda headele keha proportsioonidele on Johnny peaaegu lennuvõimeline lind. Tema vahva soeng aga varjab nägemist ning seetõttu ei näe ta lendamiseks piisavalt hästi.  Johnny on tihtipeale  ärev ja närviline, kuna tajub ilmselgelt tohutut pinget ja vastutust kogu haaremi eest hoolitsemisel.