Linnajänes Toivo — Jõululinn Tartu
Logo
Linnajänes Toivo
Linnajänes Toivo

Linnajänes Toivo

Jõululudeks saab Tartu endale alati linnajänese.

 

Toivo suvistest tegemistest ei jõua tavaliselt kuigi palju meie kõrvu, aga juba esimeste külmadega on ta tagasi Tartus. Sätib oma esindusülikonnad korda ja kohtub koostööpartneritega Tartu Linnavalitsuse linnamajanduse osakonnast (suur jõulukuusk on tarvis leida ning välja valida, lumesahad üle kontrollida, Jõululinn Tartu karussellid värvida jne).

Möödunud suve osas mingeid oletusi muidugi teha saab. Oli see aeg ju kultuuripealinnaks kandideerimise finišisirge ning selliste oskuste ja annetega Tartu patrioodil olid käed-jalad tööd täis.

Toivo üürib talvist peatuspaika ühes kesklinna juurviljakeldris ja on seega tihti Raekoja platsil ise kohal. Lapsed võivad Valguskülas Toivole harjutamise eesmärgil jõulusalme ette lugeda, ka viib linnajänes kokku raekoja platsil eksinud lapsed ja nende vanemad. Ka jagab Toivo teavet ponide ja hobuste sõidugraafiku kohta, teeb karussellidele hoogu ning teab palju muinasjutte ja naljalugusid. Samuti on Toivo kursis Valgusküla kuke ja kanade hingeeluga, nad olid mingi hetk naabrid.

Tal on alati taskus ka varutaskurätikuid väikeste nohuste ninade tarvis. Kui vanemad ise enam, khm, ei viitsi, mängib Toivo lastega kulli ning on ise vabatahtlikult kogu aeg tagaajaja.

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

15 tundi tagasi

Jõululinn Tartu

Tartu linnaklaver – esimene suvi ... Näita rohkemNäita vähem

4 päeva tagasi

Jõululinn Tartu

Tartu linnaklaver saabub (ta just nimelt saabub, kunagi lihtsalt ei tule) täna Autovabaduse pst-le!

Kell 19.00 võite istuda veesilma serval ning nautida, esineb pianist Andre Hinn.

Ilma osas pöidlad pihku...
... Näita rohkemNäita vähem

1 nädal tagasi

Jõululinn Tartu

Ütelge nüüd! Peahoone ees, fotol kauni lillepuhma varjus – tema ise, Tartu linnaklaver!

Pst... Edasi ehk kell 13 on ta vist täpselt samas kohas. 😉

#linnaklaver #tartulinnaklaver #stenheinoja #svensanderšestakov
... Näita rohkemNäita vähem

Ütelge nüüd! Peahoone ees, fotol kauni lillepuhma varjus – tema ise, Tartu linnaklaver!  Pst... Edasi ehk kell 13 on ta vist täpselt samas kohas. ;)  #linnaklaver #tartulinnaklaver #stenheinoja #svensanderšestakov