Jõululinna hobugraafik 2017-12-15T11:58:28+00:00
Jõululinn Tartu 2017 hobugraafik

Laane tallid on Pärnumaalt jõuluks Tartusse tulemas viiendat talve.

Tori vallast Jaanus Kallaste rakenditallist saabuvad Tartusse jõululähetusse Ortensia, Patroon, Passion ja Poltergeist. Patroon on Tartus viiendat korda, Passion ja Poltergeist teist aastat. Ortensia on muideks vahepeal olnud mõned aastad varsapuhkusel – teda ootavad nüüd kodus 3–4 aasta pärast samasugusteks hakkajateks rakendihobusteks kasvavad Roonja ja Reebok.

Kõik Tartusse tulevad saanihobused on tori tõugu, sellised veidi verelisandust saanud kaasaegsemad torid – kaks kõrbi, üks raudjas ja võik. Seda, kes mis värvi on, soovitame lahkesti kohapeal küsida ja juttu ajama tulla.

Eelnevatel aastatel on ka huvi tuntud, et ega hobustel raske ei ole ja kas nad pigem ei sooviks jõulude ajal kodus tallis olla… Jaanus Kallaste selgitab selle peale, et rakendihobuste kõige kiiremad ajad on jõulud ja suvised Tartu Hansapäevad, sekka pulmasid, filmivõtteid ja muid ettevõtmisi. Jõudeistumist on aga aasta jooksul siiski omajagu – septembrist novembrini ja jaanuarist maini saab päris tublisti tallis ja karjamaal lulli lüüa ja ilma mingite kohustusteta hobune olla :).

Selleks aga, et saanihobused rasva ei läheks ja et neil tervis korras ja hea olla oleks, tuleb neid aeg-ajalt ikkagi treenida. Jõululinn Tartu külastamiseks hakataksegi hobuseid ette valmistama – eelneva treeninguga sarnaselt sportlastele. Jõuluks on nad kenasti vormis ja 4–5 tundi päevas tööd teha ei valmista neile raskusi.

Tartlasi ja külalisi rõõmustab jõululinnas järgmine saanisõidu ajagraafik:

3.–5. detsember, 9.–10. detsember ja 16.–26. detsember ajavahemikus 15.30–20.00

Laane tallide peatus saani hüppamiseks asub Tartu raekoja platsil suure jõulukuuse lähedal.
Saanisõit maksab 6 € (in). Sellega aitavad jõululinna külalised teenida hobuste aastast söödavaru. Aitäh!
Alla 3-aastased lapsed saavad sõita tasuta.

Valgusküla hobugraafikut haldab ja saanisõite teostab OÜ Laanemaa. Kontaktisik on Jaanus Kallaste (528 6284).