Jõulused kohtumised lastekirjanikega – Valguskülas Triinu Laan

Kuupäev: 12.12.2021
Kellaaeg: 12:15 - 12:45

Sündmuspaik: Valgusküla, Tartu Raekoja plats


Kuidas jõuluvana rõõmustada ehk mõistlike jõuluetteastete töötuba

Jõuluvanamaa Jõuluvana Töökorralduse Seaduse kohaselt on jõuluvanal kohustus ära kuulata kõik talle esitatavad luuletused ja muud etteasted. Kuid sama seaduse teine paragrahv räägib jõuluvana õigusest kasutada kõrvatroppe eriti mannetutest ülesastumistest tingitud stressi vähendamiseks. Millised luuletused panevad jõuluvana kõrvatroppe kasutama? Kuidas hoiduda üksluisest eeskavast, üllatada jõuluvana ja valmistada talle rõõmu?

Jõululuuletuste head ja halvad näited ning jõuluvana üllatamise erinevad moodused kõik tutvumiseks Triinu Laane mõistlike jõuluetteastete töötoas!

Triinu Laan. Autor Jan Rahman
Triinu Laan (Foto: Jan Rahman)

📖❤️📖
Alates 2015. aastast kuulub Tartu kirjanduslinnana UNESCO loovlinnade võrgustikku. Nõnda on üsna loomulik, et tõelise kirjandusest läbiimbunud linnana võtab kolmel järjestikusel pühapäeval Jõululinnas koha sisse ka kirjandus.

5., 12. ja 19. detsembril kell 12.15 on lastel on võimalus kohtuda Valguskülas lastekirjanikega – klaaspurkidest lühtri all võib kuulda nii jõulujuttu kui luulet ja ehk avaneb kuulajatel võimalus isegi väike jutt või luuletus luua. Teisel advendipühapäeval ootab lapsi Raekoja platsil Anti Saar, kolmandal advendipühapäeval Triinu Laan ning neljandal advendipühapäeval Contra.

📖❤️📖
Kes otsib jõulukingiks häid raamatuid või endale järgmist lugemiselamust, on samade pühapäevade pärastlõunatel ajavahemikus 15–18 oodatud külastama Raekoja platsi pop-up raamatupoode. Raamatukaupluste Krisostomus, Utoopia ja Biblioteek mõnus ja värske valik ootab raamatusõpru ees meisterdamispaviljonis. 5. detsembril ootab teid Valguskülla jõuluoste tegema Krisostomus, 12. detsembril tutvustab oma valikut raamatusõpradele Utoopia ning 19. detsembril on platsil ja platsis Biblioteek.

Muudel aegadel pakub kirjandusjanustele leevendust (jõulu)luulet väljastav sularahaautomaat, kes seadnud end sisse täitsa omaette Valgusküla klaasmajakesse.

 

Tartu_kirjand_logo_blue_est
Jaga seda üritust ka sõpradega!